izmir escort

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevi devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Ziya Bülent Öner'den mazbatasını teslim aldı. Buradan Saraçhane'deki İBB binasına gelen İmamoğlu, görevi Vali Yerlikaya'dan devraldı. İmamaoğlu, devir teslim töreninin a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevi devraldı
Bu içerik 249 kez okundu.
Advert

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevini bugün ikinci kez devraldı. 23 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu Çağlayan Adliyesi'ne gelerek mazbatasını aldı. İmamoğlu, mazbatasını almasını ardından devir teslim töreni için Saraçhane'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasına geldi. Burada binlerce kişi tarafından karşılanan İmamoğlu’nun binaya girmesinin ardından kısa süreli izdiham yaşandı.

Ekrem İmamoğlu, öğle saatlerinde eşi Dilek İmamoğlu ve CHP yetkilileri ile birlikte İl Seçim Kurulunun bulunduğu İstanbul Adliyesi'ne geldi. Mesai bitiminin ardından adliyeye gelen İmamoğlu, protokol kapısından binaya giriş yaptı. Ekrem İmamoğlu, düzenlenen törenle mazbatasını İstanbul İl Seçim Kurul Başkanı Ziya Bülent Öner'den aldı. Kısa bir teşekkür konuşması yapan İmamoğlu, "Şehrimize, milletimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hem Türkiye'nin hem Avrupa'nın en büyük kenti İstanbul. Türkiyemizin lokomotif şehri. Seçim sürecinde görev yapan 39 ilçe seçim kurulu heyetlerine, dünden bu güne bütün ilçelerde görev yapan sandık kurulu üyelerine, siyasi parti temsilcilerine, demokrasinin ana teminatı olan sandıklardan çıkan neticeyi tutanaklara dönüştürüp milletimizin iradesinin neticeye kavuşmasında katkı sunan her demokrasi neferine teşekkür ediyorum. Bugünkü mazbatamızı çoğunluğu kadın olan bir heyetin imzasıyla görevimi teslim alacağım. Bu aynı zamanda bize kamu yönetiminde cinsiyet eşitliği adına, kadınların toplumdaki yeri adına değerli bir mesajdır" ifadelerini kullandı.

Mazbatasını aldıktan sonra Saraçhane'deki İBB binasına gelen İmamoğlu, burada vekaleten İBB Başkanlığı'nı yürüten İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan görevi devralacak.

Saraçhane önünde binlerce İstanbullu İmamoğlu'nu bekliyor

Devir teslim töreni öncesi Saraçhane’deki İBB binası önünde, hafta içi olmasına ve güneşe rağmen binlerce İstanbullu yer aldı. İBB’nin önündeki alanda “Her şey çok güzel oldu”, “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı. Alandaki otobüsten yapılan “Başkanımız şu anda mazbatasını almış bulunuyor, buraya doğru geliyor” anonsu büyük alkışla karşılandı.

 

Kaynak T24

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"Benim işim gol atmak"
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek