Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çamaşır Makinesinde Deterjan Kullanım ve Yükleme Hataları

Çamaşır Makinesinde Deterjan Kullanım ve Yükleme Hataları

admin admin -

Çamaşır Makinesinde Deterjan Kullanım ve Yükleme Hataları

 

Modern yüzyıl dünyasında son derece yaygın şekilde kullanılan çamaşır makineleri aracılığı ile çamaşırları daha yüksek sıcaklıktaki su ile daha hijyenik bir şekilde yıkayabilmek mümkün oluyor. Özellikle su tüketiminin de elde yıkamaya göre çok daha düşük seviyelere çekilebilmekte olduğu yeni nesil çamaşır makinelerinde her çamaşır tipine özel yıkama fonksiyonu barındıran yüksek bir teknoloji bulunuyor. Böylelikle hem çamaşırların uygun yıkama koşullarında daha hijyenik bir hale getirilebilmesi mümkün kılınıyor hem de çamaşırların yıkama esnasında yıpranması olasılığının ortadan kaldırılması gerekiyor. Ancak çamaşır makinesinde hem iyi hem de sağlıklı bir yıkama için Soğanlık Arçelik Servisi uzmanları çamaşır makinesinin kullanım talimatlarına daha fazla dikkat edilmesi noktasında uyarıyor.

 

İleri nesil teknoloji barındıran Arçelik markalı çamaşır makinelerinde özellikle çamaşırların yıpranmasına neden olan belirli etkenler bulunuyor. Bunların en başında çamaşır makinesinin geniş yıkama program alternatifi içerisinde sadece tek bir yıkama programının devamlı olarak her çamaşır tipi için tercih edilmesi geliyor. Bu çamaşırların uygun yıkama koşullarında yıkanmamasından dolayı zarar görmesine yol açabiliyor. Bunun yanı sıra çamaşır makinesinin kapasitesinden çok daha fazla doldurulması geliyor. Özellikle her ne kadar kapladığı alan açısından çok fazla olmasa da ağırlığı yönünden çamaşır makinesinin kapasitesinin çok üzerine çıkacak şekilde makinenin doldurulması hem çamaşırların iyi yıkanmamasına hem çamaşırların yıpranmasına yol açar hem de çamaşır makinesinde arızalara sebebiyet verebilir. Bu tip durumlar ile karşı karşıya kalınmaması açısından Acıbadem Arçelik Servisi merkezi tarafından çamaşır makinesinin kapasitesine uygun şekilde çamaşır koyulmasına dikkat edilmesi öneriliyor.

 

Çamaşır makinesindeki bir diğer önemli yaygın şekilde yapılan hatalardan birisi de çamaşır makinesinde çamaşırların daha iyi şekilde yıkanması için daha fazla deterjan ve yumuşatıcı gibi ürünlerin kullanılmasıdır. Kavacık Arçelik Servisi merkezinde fazla deterjan kullanımından kaynaklı olarak çok sık şekilde görülen deterjan çekmecesinden köpük taşması, tıkanıklık ve iyi yıkamama gibi pek çok çamaşır makinesi arızası bildirimi görülüyor. Bu sebep ile çamaşır makinesinin standart kullanım talimatları içerisinde belirtilmiş olan miktar oranında çamaşır makinesi deterjanının kullanımı çamaşırların yüzde yüz hijyeniklikte yıkanabilmesinin sağlanabilmesi açısından yeterli olacaktır. Makinelerde karşılaşılan her türlü sorun ve arızalanma içinde mutlaka profesyonel destek alınmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir