Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kadın Trençkot Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kadın Trençkot Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

admin admin -

Kadın Trençkot Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

            Moda dünyasının vazgeçilmez parçalarından biri olan trençkotlar, özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde fazlasıyla tercih edilmektedir. İngiliz asıllı olup daha çok erkek giyim ürünleri arasında kendine yer bulmasına rağmen zamanla kadınlar tarafından da sıklıkla kullanılarak kombinlerde kurtarıcı görevi üstlenmeye başlamıştır.

            Peki kadınlar trençkot seçerken nelere dikkat etmelidir?

            Vücut Ölçülerine Uygunluk: Dikkat edilmesi gereken ilk nokta vücut ölçülerine uygunluktur. Kısa boylu ve kilolu kadınların uzun trençkotları tercih etmeleri onlar için daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde boyları olduğundan daha uzun, bedenleri olduğundan daha zayıf görünür. Ayrıca kol boyunun uzun bırakılması vücudu daha derli toplu gösterecek, trençkotun önünün açık tutulması da oldukça etkileyici bir görünüm yaratacaktır. Bunun yanı sıra göğüs ölçüsü büyük olan kadınların, üst taraflarında cep bulunan trençkotlardan uzak durması gerekmektedir. Çünkü halihazırda büyük olan göğüslerin üzerine bir de cep detayı eklendiği zaman kalabalıklık artacak ve ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Dar omuzlu kadınların ise vatkalı trençkotları seçmesi en doğru tercih olur. Bu sayede omuz genişliğini arttırmak mümkündür.

            Doğru Renk Seçimi: Trençkotlarda genel olarak bej renginin daha çok seçildiği bilinen bir gerçektir. Krem, gri, siyah ve kahverengi gibi renkler de şık bir kombinin tamamlayıcısı olabilir fakat her zaman için en gözde ve en çarpıcı trençkot rengi bejdir. Tesettür elbise modellerinin üzerine de sık sık vurucu bir parça olarak eklenen bej trençkotlar; yeşil, siyah ve kahverengi kıyafetlerle beraber kendisini daha net gösterir.

            Doğru Tarzın Belirlenmesi: Trençkotların kendi içerisinde pek çok modeli ve pek çok farklı kombinasyonu bulunmaktadır. Bunların arasından en doğru olanı tercih etmek ise başlı başlına önemli bir detaydır. Düğmeli-düğmesiz, vatkalı-vatkasız, cepli-cepsiz, dar-geniş, kalın-ince, uzun-kısa, yakalı-yakasız, deri kumaş-pamuklu kumaş gibi neredeyse sayısız seçenek mevcuttur. Doğru seçimi yaparken öncelikle dönemin modası göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra kadınların coğrafi şartlara göre daha hafif veya daha kalın kumaşlara yönelmeleri ve model belirlerken trençkotu nerede giyeceklerini düşünerek hareket etmeleri oldukça mühimdir. Nitekim resmi bir kurumda giyilecek olan trençkot ile özel bir davette giyilecek olan trençkot arasında birtakım farklar olacaktır.

            Şıklığı ve zamansızlığıyla ünlenen trençkotlar, her dönem için farklı farklı kombinleri süsleyip özellikle maskülen bir hava yaratmak isteyen kadınların olmazsa olmaz parçaları arasında yer alır. Bir iş toplantısında, bir akşam yemeğinde, arkadaşlarla çıkılan bir gece gezmesinde, kahve içme amacıyla buluşulan tatlı bir cafede veya tiyatro, sinema ve konser gibi eğlenceli aktivitelerde hiç çekinmeden rahatlıkla kullanılabilir.

En iyi Tesettür Giyim markalarından birisi olarak dikkat çeken Zülays ise kadınların isteklerine kulak vererek ürünlerinde kaliteyi ve modern çizgileri takip eder. Alışveriş yapmadan önce mutlaka sitemize bir göz atın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir