Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kelebek Vana Nedir?

Kelebek Vana Nedir?

admin admin -

Kelebek Vana Nedir?

Özellikle tesisat işlerinde çalışıyorsanız bu alanda çok popüler olan kelebek vana nedir sorusunu mutlaka duymuşsunuzdur. Her alanda hayatımızı son derece kolaylaştıran icatlardan birisi olan kelebek vanaların ne olduğuna gelin birlikte göz atalım.

Kelebek Vana Nedir?

Kelebek vana nedir sorusunun cevabı her ne kadar kafa karıştırıcı gibi gözükse de, aslında çok basittir. Farklı amaçlar için birbirinden farklı vanalar üretilmiştir ve kelebek vana bunlardan birisidir. Çok kullanışlı olması ile birlikte son derece popüler olan kelebek vanaları neredeyse her sanayi işinde görmemiz mümkündür.

 

Vanaların görevi sıvı ve gaz maddelerin tek bir yöne doğru akışını sağlamaktır. Kelebek vanaların bir diğer ismi kapatma vanası olarak bilinir. Vananızın diskini kapalı pozisyona getirdiğiniz zaman vananın geçişi kapanarak, akışı durdurur. Tam tersine diski açtığınız zaman ise akışa izin vererek sıvı ve gazların geçişini sağlar. Bu özellikleri sayesinde vananızı dilediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz.

 

Kelebek vanaların bu kadar tercih edilme sebeplerinin başında az yer kaplaması gelir. Boyutunun küçük olması ile az yer kaplayarak daha pratik bir kullanım sunar. Aynı zamanda son derece hafif olması ve parçalarının hafifliği ile de ünlenmiş olan kelebek vanalar, bu yönlerinden dolayı tesisat ve mekanizma gerektiren işlerde sıkça tercih edilmektedir.

Kelebek Vana Nerelerde Kullanılır?

Kelebek vana nedir sorusuna bir cevap bulduysanız, kelebek vananın nerelerde kullanılacağını da bilmek isteyeceksinizdir. Kelebek vanaların çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları su ve su atık tesisatları, enerji istasyonları, arıtma tesisleri, petrokimya ve kimya tesisleri, ısıtma ve soğutma hatları, gıda sanayi, kağıt sanayi ve gemiciliktir.

  • Sağlık,
  • Yangın Sistemleri,
  • Gıda,
  • Kimya,

Kelebek vana almaya karar verdi iseniz, en iyisini almak isteyeceksinizdir. Siz de vananın en son teknoloji ve geliştirilmiş halini arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Adavana sayesinde en iyi kelebek vanaya siz de sahip olabilirsiniz. Adavana’dan vananızı aldıktan sonra ve kurulum işlemi tamamlandığında geriye sadece arkanıza yaslanıp işlerinizin ne kadar kolaylaştığını izlemek kalıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir