Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Neden İç Mimarla Çalışmalısınız ?

Neden İç Mimarla Çalışmalısınız ?

admin admin -

Neden İç Mimarla Çalışmalısınız ?

 

Yaşamımızın büyük bir kısmını kapalı alanlarda geçirmekteyiz. Bu alanlar ofis ya da daire gibi alanlar olmaktadır. Yaşadığımız alanlar ise bizlerin hayat standartlarını, mutluluğumuzu ve yaşam kalitemizi önemli ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle bu alanları dekorasyonu da önemli bir etken olmaktadır. Yaşadığımız bu alanların dekorasyonunun bir iç mimar tarafından yapılması yaşam standartlarımızın yükselmesine büyük katkı sunacaktır. İç mimar fiyatları aslında bütçenizi korur ve fiyat performans olarak size daha fazla avantaj kazandırır.

Dekorasyon ve düzenleme sırasında bir iç mimar ile çalışılması birçok konuda büyük önemli olmaktadır. Dekorasyon için öncelikle fiyat araştırması ve bir tadilat bütçesi çıkartılması gerekmektedir. Birçok insan evinde ya da ofisinde tadilat yaptıracağı zaman her konuda farklı kişilerden iş almaktadır. Bu da hem zaman hem de bütçe açısından oldukça yorucu olmaktadır. Ayrıca bir birine tam uyumlu işlerin yapılması da zorlaşmaktadır.

 

İşte bu sebeple neden bir iç mimar ile çalışılması gerektiğinin cevaplarını sizler için derledik;

1- İç Mimar Tasarruf Etmenize Yardımcı Olur

 

Daire için yapmayı düşündüğünüz dekorasyonda bir iç mimar ile çalışmak size daha maliyetli gibi gelebilir. Ancak bir iç mimar ile çalışmak farklı farklı ustalar ile çalışmaktan daha az maliyetlidir. Çünkü bir iç mimar öncelikle size dekorasyon için nelerin gerektiğini, tadilat bütçesini ve en iyi fiyat ile maksimum verimin nasıl alınacağını tespit etmektedir.

 

İç mimarlar uzmanlık alanları ve aldıkları eğitim gereği bir alandan alınabilecek maksimum verimi almayı hedeflemektedir. Bunu yaparken de daha yaşanabilir bir mekan oluşturmayı hedeflemektedir. Ayrıca evinizde odaları bölme konusunda da iç mimarlar en iyi seçenekleri ve kullanım alanlarını sizlere sunmaktadır.

2- Profesyonel Değerlendirme

 

İç mimarlar ev ya da ofis gibi kapalı alanlarda profesyonel bir değerlendirme yaparak ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun seçenekleri sizlere sunmaktadır. Bu durum sayesinde hem gereksiz tadilat bütçesi oluşmamış hem de maksimum verim sağlanmış olur. Bir iç mimar alana baktığı zaman normal insanların fark edemeyeceği küçük ayrıntıları bile görerek değerlendirmesini ve planını oluşturmaktadır.

3- Bütçe Düzenlemesi, Zamandan Tasarruf ve Planlama

 

İç mimarlar bir tadilat için ayrılan bütçeyi en iyi şekilde değerlendirme imkanı sunmaktadır. Gereksiz harcamalardan kaçınarak en iyi fiyat performans seçeneğini hayata geçirmektedir. Yapılacak tüm işleri bir plan çerçevesinde yaparak zamandan da tasarruf etmenize imkan sunmaktadır.

4- Fonksiyonellik

 

Bir iç mimar yapmış olduğu tasarımlarda öncelikle foksiyonelliğe önem vermektedir. Bir eşyanın ya da objenin birden çok kullanım alanının olması ve bir çok konuda hayatı kolaylaştırması amaçlanmaktadır. Bu konuda iç mimarlar bir mekanda kullandığı tüm detayların bir fonksiyonunun olmasını sağlayarak daha kullanışlı mekanlar oluşmasını sağlamaktadır.

5- Öncelik Tarzınız ve Yaşam Standartlarınız

 

Yaşamış olduğumuz alanların bizleri yansıtmasını bizden bir parça barındırmasını isteriz. İşte tam da bu konuda iç mimarlar yapmış oldukları tasarımlarda öncelikle orada yaşayanların tarzını yansıtmaktadır. Bu sayede yaşadığımız alanlarda daha mutlu zaman geçirerek yaşam standartlarımızı artırmış oluruz.

7- Hayallerin Gerçekleşmesi

 

Bir iç mimar ile çalışmanız durumunda isteklerinizi anlattığınızda mimar ona göre planlamasını ve tasarımını yapmaktadır. Daha sonrasında oluşan dekorasyon da tam olarak hayal ettiğiniz şekilde olmaktadır. Bu sayede yaşadığınız alanlar sizlerin mutlu olacağı özel ve güzel alanlar olacaktır.

8- Güvenlik ve Sağlamlık

 

Bir iç mimarın en öncelikli konusu yapmış olduğu uygulamaların sağlam ve güvenli olmasıdır. Bu nedenle iç mimarlar çalışmanın her alanında matematiksel hesaplamalar ile çalışmalarını yapmaktadır. Yapılan her hamlenin o mekanda yaşayanların güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde olması gerekmektedir.

9- Sıra Dışı Mekanlar

 

İç mimarlar her yapmış olduğu tasarımlarda ve çizimlerde yeni bir oluşum yapmaktadır. Bu nedenle de yapılan uygulamaların bir eşi benzeri daha bulunmamaktadır. İç mimar çalışmak size eşsiz bir tasarıma sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir