Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nil Gülcan Kimdir?

Nil Gülcan Kimdir?

admin admin -

Nil Gülcan Kimdir?

Nil Gülcan şarkıcı, söz yazarı ve besteci. Müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Başarılı şarkıcı lise mezunudur. Erken yaşta çalışma hayatına atılmış, kendi atölyesini işini kurmuş, 2013 senesine kadar esnaflık yapmıştır.

Daha sonra müziğe olan ilgisi ile tamamen müziğe yönelmiş, tam bağımsız sanat yoluna başlamıştır. İlk şarkısı sıfır komlex söz müzik ve yapımı kendisine ait eserini bir müzik şirketinden çıkarmıştır. O şirket ile davalı olduğu için bir daha kendi eserlerini kimsenin şirketinde çıkarmamaya karar vermiştir.

İlk şarkısında çalıştığı kişiler ile yaşadığı sıkıntılar sebebi ile ilerleyen süreçlerde tüm çalışmalarını, hem Aranje hem klip yönetiminden dolayı da kliplerini kendi yönetip kendi çekmiş ve yoluna bu şekilde devam etme kararı almıştır.

Gel barışalım aldırma rakkas Sezen Aksu eserlerınide cover yapmıştır. Kendi youtube video kanalında yayınlamıştır. Deli Olmalı, Ya İstiklal de youtube kanalında kendi eserleri ile yayındadır.

Nil Gülcan çok yakında ulusal bır kanalda yine kendi yapımı olacak bir program ile kamera karşısına geçmeye hazırlanmaktadır. Ayrıca Sırası Geldi isimli slow şarkısı yine söz müzik ve yönetmenliği eşliğinde Nil Gülcan imzasını taşımaktadır.

Nil Gülcan Nereli?

Nil Gülcan aslen Sinop doğumludur. 88 yıllarında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.

Nil Gülcan Boyu, Kaç Yaşında?

Nil Gülcan 40 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Ocak 1982, burcu kova, boyu ise 1.68.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @nilgulcanofficial ‘dır. Ayrıca @NilGulcanOffical youtube video kanalı ile paylaşımlarını da sürdürmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir