Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ORİJİNAL YEDEK PARÇA NEDİR

ORİJİNAL YEDEK PARÇA NEDİR

admin admin -

ORİJİNAL YEDEK PARÇA NEDİR

Otomotiv sektörü hızla büyümeye ve yeniliklere devam etmekte, birçok Opel Yedek Parça büyük otomobil firmaları tarafından yan sanayiler için üretilebilmekte ve tüm dünyaya tanıtılmaktadır. Gerçekten de, otomotiv parçaları giderek daha karmaşık hale geliyor ve üretim için diğer alanlardan teknolojilere ihtiyaçları var. Normalde bir otomobil fabrikası kendi markasına yedek parça üretemez. Üretim ve kaliteyi geliştiren çeşitli üreticiler, otomobil üreticilerine yedek parça sağlıyor. Yedek parçaları belirli kalitedeki üreticiler tarafından imal edilen ve orijinal ambalajlarında PIECE D’ORIGINE adı verilen kendi ürün numarası ile satılan

otomobil üreticisi.

 3 çeşit orijinal yedek parça vardır;

 OEM Yedek Parçaları: Bu, orijinal ürün üreticisi anlamına gelir. Araba üreticisinin markasını taşır. Kendi kutusunda satılmaktadır. Araçla aynı ortamda üretilirler.

 Satış Sonrası OES: Bu satış sonrası ürünler otomobil üreticisi tarafından üretilmez, ancak otomobil üreticisi tarafından tanımlanır. Buna sözleşmeye bağlı rezerv de denir. OEM ve OEM parçalar aynı üretim yerinde üretilmektedir. Parça olarak tamamen aynılar, tek fark fiyat, kutu ve ambalaj.

 OEP Yedek Parçaları: Bunlar, bu ürünün üreticisi tarafından orijinal ekipmanla tamamen aynı olduğu iddia edilen parçalardır. A kalitesidir. Orijinaline eşdeğerdir. Oes ile oldukça karışıktır.

Opel Parça satın alırken bilinmesi gereken ilk şey, otomobil üreticisi tarafından kullanıldığıdır. Ürün, üretici tarafından belirtilen kalite sınırları içinde olmalıdır. Orijinal olmayan ürünler diğer orijinal ürünlere benzeyebilir, bu nedenle kandırılması kolaydır. Orijinal ürünler diğerlerinden biraz daha pahalı olabilir ancak aracınızla uyumludur ve  0 fonksiyon gerçekleştirerek aracınıza zarar vermez, bu nedenle orijinal ürünlerin uzun vadeli olduğuna inanıyorsak sizin için her zaman  en iyisidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir