Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan 27 Mayıs Mesajı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan 27 Mayıs Mesajı

haberci haberci -

Numan Kurtulmuş, 27 Mayıs Darbesini Anma Mesajı Yayımladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64. yılı dolayısıyla önemli bir mesaj paylaştı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Başbakan Adnan Menderes ve bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan’ın fotoğraflarına da yer verildi.

Kurtulmuş: Demokrasi ve Hukukun Üstünlüğü Her Zaman Korunmalı

Numan Kurtulmuş, paylaşımında 27 Mayıs darbesinin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün her zaman korunması gerektiğini vurgulayarak, tarihi bir ders niteliğinde olduğunu belirtti. Kurtulmuş, mesajında şunlara yer verdi:

“Milletimizin iradesine vurulmuş bir darbe olarak hafızalarımızdadır. 1960 darbesiyle başlayan hukuksuz süreçte, darbeciler tarafından idam edilen Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Menderes ve yol arkadaşlarını her zaman hayırla yad ederken, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi korumak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimize milletimizin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz.”

Kurtulmuş: Milli İradeye Saygı Demokrasinin Temelidir

Kurtulmuş, mesajında ayrıca, demokrasinin ve hukukun temelinin milli iradeye duyulan saygı olduğunu vurgulayarak, halkın iradesine kasteden illegal yapılara ve hukuk dışı girişimlere asla geçit verilmeyeceğini belirtti.

İlgili Yazılar