Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yüksek Hızlı PVC Kapılar

Yüksek Hızlı PVC Kapılar

admin admin -

Yüksek Hızlı PVC Kapılar

Özelikle endüstriyel alanların vazgeçilmezi olan yüksek hızlı PVC kapılar sıkça kullanılır hale gelmiştir. Yüksek hızlı PVC kapılar teknolojik bir donanıma sahiptir. Bu sayede çok daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Aynı zamanda maksimum güvenlik imkanı ile yüksek hızlı PVC kapı çok daha avantajlı olmaktadır. Yük sek hızlı kapılar kapatıldığında belirli kişiler tarafından açılabilen özel bir sisteme sahiptir. Bunu sağlayan teknolojik donanım kapılarda uzun süreli etkili olmaktadır. Aynı zamanda olası bir elektrik kesintisinde de sistem uzun bir süre daha kendini çalıştırmaya devam etmektedir. Bu da güvenliği tescilleyen en temel sebeplerden olmaktadır. Özellikle yoğun kullanım alanlarında yüksek hızlı kapılara ihtiyaç duyulmaktadır. Giriş ve çıkış birden fazla kişi tarafından yoğun olarak sağlanıyorsa bu durumda Yüksek hızlı PVC kapılar hayat kurtarıcı görülmektedir. Özellikle depolarda tercih edilmektedir. Depolarda malzeme bazında belirgin bir ısı ve basınç ihtiyacı bulunmaktadır. Yüksek hızlı PVC kapılar giriş çıkış hizmeti açısından önemlidir. Bunun yanında ısı koruma açısından da tercihi yüksektir. Kapı açma hızları da değişim göstermektedir ve isteğe bağlı olarak çok daha hızlı veya yavaş bir sistem kurulabilmektedir. Bunu motor sistemi etkilemekte olup seçenekler bulunmaktadır.

Yüksek Hızlı PVC Kapı Nedir?

Yüksek hızlı PVC kapılar hakkında pek çok merak edilen bulunmaktadır. Bunlardan biri de yüksek hızlı PVC kapı nedir olmaktadır. Yüksek hızlı PVC kapılar birden fazla sektörde kolaylık getirmektedir. Hızlı pvc kapı çeşidi olan sarmal kapı içeride ve dışarıda kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. İzolasyon ihtiyacı burada yoğun olarak görülmektedir. İç ve dış mekanda kullanılan izolasyonlu kapı çeşitlerinin farklı odluğunu da belirtmek gerekmektedir. İç ve dış mekan şeklinde ayrılan ürünler bunun dışında kendi içerisinde de çeşitlenmektedir. Tamamen yerli üretime sahip bu ürünler uzun süreli kullanım imkanı sunarken teknolojik donanım imkanı da bulunmaktadır. Kapılar için ortalama bir ebat bulunsa da kullanılacağı yere göre özel tasarımlar da söz konusudur. Depolarda, fabrikalarda, otoparklarda ve bunun gibi birtakım yerlerde kullanılan yüksek hızlı PVC kapılar yatay bir tasarıma sahiptir. Ancak dikey bir biçimde inip kalkmaktadır.

Yüksek Hızlı PVC Kapı Modelleri

Yüksek hızlı PVC kapı modelleri birçok farklı alternatife sahiptir. Bu durum marka bazında da değişim göstermektedir. Rayflex yüksek hızlı PVC kapı modelleri arasında Fastray Katlanır model, Fastray Sarmal model, Fastray Famousroll model ve Fastray İzoroll model olarak 4 farklı çeşidi olmaktadır. Bu modeller katlanma biçimi, malzeme çeşidi gibi faktörlere bağlı olarak birbirinden ayrılmaktadır. Ancak her ürünün ortaklaşa özellikleri de bulunmaktadır. Bunlar arasında yüksek hızlı PVC kapıların uzaktan kumandaları ve butonları yer almaktadır. Bunlar ile sistemi kontrol etmek daha pratik olmaktadır. Aynı zamanda kapı açılma hızına da etkileri olmaktadır. Ürün bazında kapı açılma hızı değişiklik göstertebilmektedir. Standart olanı ise 0.7 mt/saniye şeklindedir. Ancak hızlandırılması mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir