Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Haftanın Bir Günü Kapalı Olacak

Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Haftanın Bir Günü Kapalı Olacak

haberci haberci -

Ankara ve İstanbul’da Berberler Pazar Günü Kapalı Olacak

Ticaret Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda, berber, kuaför ve güzellik salonları ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olacak. Bu uygulama 1 Temmuz’da yürürlüğe girdi ve valilikler tarafından belirlenen günlerde açık olan işletmelere idari yaptırım uygulanacak.

İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz’den Açıklama

İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, İstanbul’daki berberlerin artık pazar günleri kapalı olacağını belirtti. Akyüz, bu kararın berberler adına sevindirici olduğunu, esnafın %93’ünün hafta tatilinin pazar günü olmasını istediğini söyledi. Akyüz, valiliğin de bu talep üzerine pazar günleri berberlerin kapatılmasına karar verdiğini ifade etti.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara’dan Değerlendirme

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, Ankara’daki berberlerin artık pazar günleri çalışmayacağını bildirdi. Kara, Bakanlığın getirdiği düzenlemeyle haksız rekabetin ortadan kalktığını belirtti. Berberlerin haftanın 6 günü çalışacaklarına vurgu yaparak, düzenlemenin berberlerin ailelerine ve sevdiklerine daha fazla zaman ayırabileceklerini dile getirdi.

İlgili Yazılar