Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Kağıthane’de Emlak Dolandırıcılığı Operasyonu

İstanbul Kağıthane’de Emlak Dolandırıcılığı Operasyonu

haberci haberci -

Emlakçı, Gayrimenkul Satışı Dolandırıcılığına Kurban Gitti

İstanbul Kağıthane’de bir emlak ofisinde yaşanan dolandırıcılık olayı şaşkınlık yarattı. Emlakçı M.G., gayrimenkul satışı için anlaştığı kişi tarafından dolandırıldı.

Dolandırıcılık Planı Nasıl İşledi?

Olay, 3 Temmuz günü meydana geldi. İddialara göre, İngiltere vatandaşı Florentina G., M.G.’ye lüks bir daire satın almak istediklerini söyledi. Dairenin satış bedelini 4 milyon euro olarak gösterip aradaki 800 bin euroyu komisyon olarak paylaşmayı önerdi.

Paraların Değiştirilmesi

Florentina G., anlaşmanın olduğu gün emlak ofisine geldi ve M.G.’ye zarf içerisinde 400 bin euro vermeye çalıştı. Ancak zarfı açan emlakçı, İran Riyalleri ile dolu olduğunu fark etti. Dolandırıldığını anlayan M.G. hemen durumu polise bildirdi.

Operasyon ve Yakalamalar

Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kaçmaya çalışan dolandırıcıları takibe aldı. Şüphelilerin yurt dışına kaçmak üzere olduklarını belirleyen polis, Gıanı Nıcosur S.’yi Münih uçağında yakalayarak paraların bir kısmını ele geçirdi. Florentina G’nin ise Paris uçağıyla ülkeyi terk ettiği tespit edildi.

Soruşturma ve İşlemler

Polis, kaçan İngiliz kadının ve olası iş birlikçilerinin peşine düşerken, gözaltına alınan şüpheliler adli makamlara sevk edildi. Gıanı Nıcusor, paraların kendisine ait olduğunu iddia ederken, soruşturma devam ediyor.

İlgili Yazılar