Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2024-YKS Adaylarından Eğitim Bilgileri İle İlgili Önemli Duyuru

2024-YKS Adaylarından Eğitim Bilgileri İle İlgili Önemli Duyuru

haberci haberci -

ÖSYM’den Önemli Açıklama

ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 2024-YKS’ye başvuran adayların Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) bulunan belirli bir adreste eğitim bilgilerini kontrol etmeleri istenmektedir.

Eğitim Bilgilerinin Kontrol Edilmesi ve Düzeltilmesi

Adayların 28 Haziran saat 16.00’ya kadar Aday İşlemleri Sistemi üzerinden eğitim bilgilerini kontrol etmeleri, eksiklik veya hata durumunda düzeltme işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Eğitim bilgileri hatalı olan adaylar, MEB’e bağlı e-Okul sistemi üzerinden düzeltmelerini gerçekleştirebilirler.

Okul Birinciliği Durumu ve Onaylama İşlemi

Eğitim bilgilerini e-Okul sistemine ekleyemeyen adaylar ise KKİS üzerinden okullarına başvurarak bilgilerini eklettikten sonra Aday İşlemleri Sistemi üzerinden onaylatmalıdır.

Değişiklik ve Düzeltme Talepleri

Adayların bireysel olarak veya okulları aracılığıyla yapacakları değişiklik ve düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplanmayacaktır.

Önemli Not

2024-YKS’ye başvuran tüm adayların eğitim bilgilerini kontrol ederek gerekli işlemleri yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde, başvurularında yanlış veya eksik bilgiler nedeniyle sorun yaşanabilir.

İlgili Yazılar