Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Tekin’den Özel Sektör Öğretmenlerine İlişkin Açıklama

Bakan Tekin’den Özel Sektör Öğretmenlerine İlişkin Açıklama

haberci haberci -

Bakan Tekin, Özel Sektör Öğretmenlerinin Ücretlerine Yönelik Taleplere Yanıt Verdi

Bakan Tekin, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin, özel sektörde çalışan öğretmenlerin ücretlerinin iyileştirilmesine yönelik taleplerine ilişkin soruları yanıtladı. Eğitim sektöründe faaliyet gösteren sendikalarla gece geç saatlere kadar süren verimli bir toplantı yaptıklarını açıklayan Tekin, toplantının ardından bakan yardımcıları ve genel müdürlerle beraber özel sektör öğretmenleriyle bir araya geldiklerini ifade etti.

Toplantıların Önemi Vurgulandı

Bakan Tekin: “Bunu ‘kısa bir görüşme’ diye geçiştirmesinler. Bakanlıktaki tüm birim amirlerimiz oradaydı. Tablo böyleyken ‘kısa, ayaküstü bir görüşme’ olarak lanse edilmesin lütfen. Arkadaşlarla daha önce de bir kez görüşmüştüm. Toplamda 8-10 defa görüştük onlarla. Kamuoyuna bunu ‘görüşmüyorlar’ diye lanse etmelerinden gerçekten rahatsızım.” dedi.

Manipülasyon ve Algı Yaratma İddiaları

Bakan Tekin, özel sektör öğretmenleriyle yapılan görüşmelerin manipüle edildiğini ve yanlış algılar oluşturulmaya çalışıldığını belirtirken, “Biz problemleri takip ediyoruz, çözüm için adımlar atıyoruz. Gerekirse müzakereler yaparız. Sorunları çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

Taban Maaş Konusundaki İlerlemeler

Bakan Tekin: “Biz arkadaşlarımızın problemlerini çözmek için her iki tarafla da oturup gerekli müzakereleri yapıyoruz. Sorunları çözeceğiz.” diyerek taban maaş konusunda da çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Öğretmenlik Meslek Kanunu’na eklenmesi gerektiği iddialarına ise “Bu iş kanunla çözülecek bir konu değil. Biz gerekli adımları atıyoruz, problemleri iyi niyetle çözmek için çalışıyoruz.” şeklinde yanıt verdi.

İlgili Yazılar