Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. “Tercihim Geleceğim” Etkinliği Genç Başarıları Ödüllendirdi

“Tercihim Geleceğim” Etkinliği Genç Başarıları Ödüllendirdi

haberci haberci -

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nden Başarı Dolu Gecede İmam Hatip Öğrencileri

“Tercihim Geleceğim” etkinliği, imam hatip liselerinden gelen 27 öğrenci ve velilerini ağırladı. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdullah Ceylan ve Milli Eğitim Bakanlığı temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte gençlerin başarıları kutlandı.

İmam Hatip Okullarının Zirvesi Konuşuldu

Abdullah Ceylan, konuşmasında imam hatip okullarının başarısından gurur duyduklarını belirterek, “LGS ve YKS sınavlarında Anadolu genelinde şampiyonlar çıkarıyoruz. Bu gençler, ülkemizin geleceğini şekillendirecek kadroları oluşturuyor” dedi.

Gençlerin Sınav Maceraları

Etkinlikte dereceye giren gençler, sınav tecrübelerini paylaşarak birbirlerine destek verdiler. Niğde Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu mezunu Hamza Kaya, azim ve disiplinle başarısını elde ettiğini vurgulayarak, hedeflerinden bahsetti.

Diğer bir şampiyon öğrenci Zeynep Cihan ise ailesi ve öğretmenlerinin desteğiyle sınavlara hazırlandığını belirterek, sistematik çalışmanın önemine dikkat çekti. Okulunda tam puan alan ilk öğrenci olan Cihan, gelecekte uzay mühendisliği okumayı hedeflediğini ifade etti.

Etkinlikte gençler, birbirleriyle tecrübelerini paylaşırken, geleceğe umutla bakmanın mutluluğunu yaşadılar.

İlgili Yazılar