Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. Başarılı Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Durmaz Makine Şirketi Halkımıza Hizmet İçin Var’

Başarılı Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Durmaz Makine Şirketi Halkımıza Hizmet İçin Var’

admin admin -

Başarılı Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Durmaz Makine Şirketi Halkımıza Hizmet İçin Var’

 

Türk tarımının öncü liderlerinden olan Rüstem Durmaz diyorki; 20 yaşında bu yola çıktım ve gözümü açtığımda 70 yaşındaydım. Seneler sular seller gibi geçti. Türk tarımına katkıda bulunmuş olmak beni her saniye mutlu eder ve gururlandırır.

Tarım sanayisine yön veren isimler denildiğinde akla gelen ilk isimler arasında yer alan İş İnsanı Rüstem Durmaz Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında gibi soruların cevaplarına birlikte göz atalım ve Sayın Durmaz’ı yakından tanıyalım.

Başarılı İş İnsanı Rüstem Durmaz Bulgaristan’ın Şumnu şehrinde dünyaya geldi. 6 Mart 1954 yılında dünyaya gözlerini açan İş İnsanı Rüstem Durmaz eğitim hayatını başarılı bir şekilde Bulgaristan’da tamamladı. Çocukluk ve gençlik yıllarında bile teknoloji ve makinalara büyük ilgi duyan Rüstem Durmaz lise eğitiminde meslek lisesi makina bölümünü birincilikle bitirdi.

Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz ailesi ile 90’lı yıllarda Türkiye’ye göç etti. Türkiye’ye yerleşen Rüstem Durmaz Gebze, Sakarya, Kocaeli bölgelerinde tarımsal faaliyetlerde bulundu. Türk tarımına katkı sağlamayı hedefleyen ve dışa bağımlılığı azaltmayı amaçlayan gayelerini daha 90’lı yıllarda hedeflemişti. Bu doğrultu başarı ile ilerleyen Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz sık sık yurtdışına seyahatlerde bulunarak gözlemlemelerde bulundu. Yaptığı çalışmalar sonucunda 100 senedir süre gelen ve üretimi yapılan makinalarda hatalar buldu. Bu hatalarında giderilmesi ve Türk tarımını dünyada hakettiği yagene lider durumuna çıkarmayı hedeflemek için DURMAZ MAKİNE Şirketini kurdu.

Başarılı İş İnsanı adından çok kısa sürede söz ettirerek başta marmara bölgesi, ege bölgesi ve trakya bölgesininde ardından anadolu bölgesine hem makina imalatı satışı gerçekleştirdi. Kısa sürede büyük başarılara imza atan Sayın Durmaz günümüzde de yedek parça imalatı yaparak sektöründe adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Başarılı Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz gençlere daima çalışkan ve üretken olun asla maddiyatı girdiğiniz veya gireceğiniz işlerde ilk sıraya koymayın. Hedefiniz daima yaptığınız işte en iyisi olmaksa eğer geriye kalanlar zaten peşinizden gelecektir, diyor.

Sayın Durmaz onlarca ülkeye seyahat ederek gerekli bilgi, donanım ve tecrübelerinin verdiği birikimle birçok hatası bulunan dünya devi markalarının tamir ve bakımları gibi işlemlerde de hizmette bulunmuştur.

Başarılı Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Durmaz Makine Şirketi Halkımıza Hizmet İçin Var’ diyerek herşeyimizi bu topraklara verdiğimiz hizmetle kazandık diyor.

 

İlgili Yazılar