Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kaynarca İnşaat – Kuzey Kıbrıs’ta Satılık Daire & Ev   Fiyatları

Kaynarca İnşaat – Kuzey Kıbrıs’ta Satılık Daire & Ev   Fiyatları

admin admin -

Kaynarca İnşaat – Kuzey Kıbrıs’ta Satılık Daire & Ev   Fiyatları

Kıbrıs’ta ev fiyatları döviz üzerinden belirlenmekte olup güncel olarak değişiklik gösterebilmektedir. İngiliz sterlini üzerinden yapılan alım satım işlemleri içerisinde özellikle Kıbrıs’ta bulunan bazı bölgelerdeki evler daha maliyetli olurken bazı evler biraz daha uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Kaynarca inşaat tarafından yapılmış olan kaliteli evlere uygun fiyatlarla satın alabilir aynı zamanda inşaat firması tarafından yürütülen Kıbrıs ev projelerini kolayca satın alabilirsiniz.

Kıbrıs satılık ev arayışında olan kişilerin özellikle yatırım amaçlı ev satın alırken bazı önemli hususları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Kıbrıs’ın merkez noktasında yer alan uygun fiyatlı evleri satın alarak yatırım yapabilir ve böylece artan döviz kuru sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz.

Kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak derecede lüks evlerin fiyatları 150.000 İngiliz sterlini ile 250.000 İngiliz sterlini arasında değişiklik göstermekte olup aynı zamanda Kuzey Kıbrıs bölgelerine göre de fiyatlar da farklılık söz konusu olmaktadır. Detaylı fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

KKTC Satılık Uygun Evler

KKTC satılık uygun evler çoğunlukla Gazimağusa, Lefke veya Lefkoşa bölgelerinde bulunmakta olup bu bölgelerdeki fiyat aralıkları şöyledir;

Fiyatlar arasındaki bu ciddi farklar ise özellikle 1 + 1 ve lüks dubleks evler için farklılık gösterdiği noktasında görülmekte olup çoğunlukla maksimum ev fiyatları lüks evler için geçerli olurken minimum ev fiyatları 1 + 1 evler için geçerli olmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Lefke bölgesinde bulunan 1 + 1 evler 75.000 İngiliz sterlini ortalama fiyatından satışa sunulurken bu bölgede bulunan lüks ve villa evler 320.000 İngiliz sterlin değerlerine kadar sunulmaktadır.

Kıbrıs 1+1 satılık daire Lefkoşa bölgesinde ise genellikle 75.000 İngiliz sterlini üzerinden satışa sunulmakta olup belirli dönemlerde artış göstererek kar elde etmeyi sağlamaktadır.

Kıbrıs’ta Ev Alma Şartları ve Gerekli Prosedürler Nelerdir?

Kıbrıs’ta ev alma şartları ve gerekli prosedürler içerisinde kişilerin ilk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülkesinin bağımsız bir devlet olduğunu göz önünde bulundurarak Kıbrıs vatandaşı olmayan yabancı statüsündeki kişilerin ülkede sadece gayrimenkul alma hakkı bulunmaktadır.

Bir aile içerisindeki tüm bireyler kendi üzerine taşınmaz mülk alabilir ve Kıbrıs’ta yatırım yapabilir. Ancak Kıbrıs’a yatırım yapmak amacıyla veya farklı birçok amaçla kişinin kendi adına birden fazla gayrimenkul alması için uluslararası sermaye ile bir şirkete sahip olması gerekmekte olup şirket üzerinden gayrimenkul alımı yapması gerekmektedir.

Kıbrıs’ta Ev Alma Avantajları Nelerdir?

Kıbrıs’ta ev alma avantajları özellikle birçok ülkeye göre çok daha geniş çaplı olma özelliği göstermekte olup özellikle Kıbrıs’ın sahip olduğu tatil beldeleri, doğası, tarihi zenginliklerin yanı sıra eğlence olanakları da bu ülkeyi popüler kılmaktadır.

Bunun yanı sıra coğrafi konumu gereğince Türkiye’ye yakın olması, yüksek hayat standartlarına sahip olması gibi nedenler de hem yaşamak hem de yatırım yapmak için Kıbrıs’ı en ideal yapan nedenler arasında yer almaktadır.

Özellikle gençler için Kıbrıs’ta bulunan profesyonel İngilizce eğitimi vermekte olan okullar sayesinde eşsiz Bir fırsat daha sunmaktadır.

Kıbrıs’ta evi almayı düşünen kişiler için bu bölgenin birçok avantajı beraberinde getirdiğini göz önünde bulundurursak hem yaşamak hem de yatırım yapmak için oldukça ideal bir ülke olmaktadır.

Kıbrıs’ta Oturum İzni Alma

Kişilerin Kıbrıs’ta gayrimenkul satın almış olması sonrasında tapu devri işleminin tamamlanması halinde oturum izni almak mümkün olmaktadır.

Oturum izle kişilere bir yıl süreyle verilmekte olup her yıl yenilenmesi gerekmektedir. 3 yıl kadar her yıl yenileme tekrarının yapılması sonrasında ise Kıbrıs’ta üçüncü yılın doldurulmasıyla birlikte süresiz oturma izni için başvuru yapılması mümkündür.

Aynı zamanda 65 yaş ve üzeri kişilerin de tapu devrinden sonra süresiz oturma izni alması mümkün olup emekli olan kişilerin Kıbrıs içerisinde ev satın alarak hayatlarını burada geçirmeyi düşünmeleri halinde de işlemler oldukça basit ilerlemektedir.

Türk vatandaşlığına sahip olan kişilerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlığına geçmek istemesi halinde ise oturma ve çalışma izni alarak 11 yıl kadar Kıbrıs’ta yaşaması gerekmektedir.

Kıbrıs’ta Ev Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kıbrıs’ta ev almak isteyen kişilerin almayı hedefledikleri konut yeni inşa edilmiş emlak projesinde yer alması halinde inşaat ve satış işlemlerinin gerçekleştirildiği firmanın yerel olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda satış sözleşmesinin de resmi geçerliliğe sahip olup olmadığını göz önünde bulundurmak özellikle tapu devri sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları önlemektedir.

Kaynarca inşaat firması tarafından gerçekleştirilmiş olan Kıbrıs ev projeleri oldukça kaliteli ve yatırım amacıyla alınması halinde karlı projeler olmaktadır. İnşaat firmasının kira gelirinin yüksek olduğu bölgelerde yapmış olduğu konut projeleri üzerinde inceleme yaparak satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Genellikle yatırım amacıyla Kıbrıs’ta emlak alımı yapılan şehirler içerisinde Gazimağusa, İskele, Lefkoşa ve Girne yer almaktadır. Özellikle Kıbrıs satılık ev Ortamında oldukça avantajlı bir bölge olup bazı gerekli şartların sağlanması ve prosedürlerin yerine getirilmesi halinde burada ister yaşamak için isterseniz de yatırım için kolayca ev alabilirsiniz.

 

 

Kıbrıs Tapu Çeşitleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinden gayrimenkul alım satımı yaparken alınan tapu burada koçan olarak adlandırılmakta olup Kıbrıs’ta ev veya gayrimenkul satın alırken tercih edilecek tapu çeşidi oldukça önemli olmaktadır. Kıbrıs tapu çeşitleri içerisinde 3 farklı tapu türü yer almakta olup bu türler şöyle sıralanabilir;

  • Tahsis tapu
  • Türk tapu
  • Eşdeğer tapu

Bu tapular içerisinde yer alan Türk tapu 1974 yılından önce Türklere ve İngilizlere ait olan yerlerin alınması halinde Türk tapu olarak adlandırılmasıdır.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir