Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Bodrum’da Plaj İşletmelerinde Fiyatlar ve Hizmetler

Bodrum’da Plaj İşletmelerinde Fiyatlar ve Hizmetler

haberci haberci -

Bodrum’da Yaz Sezonu Başladı, Plaj İşletmeleri Kapılarını Açtı

Dünyanın önemli turizm destinasyonlarından Bodrum’da yaz sezonunun başlamasıyla özel plaj işletmeleri de ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Belediye plajları ücretsiz hizmet sunarken, özel plaj işletmelerinde giriş ücretleri 500 TL’den başlayarak 3 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Bodrum’un Pahalı Algısı

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, Bodrum’da plaj işletmelerinde farklı fiyat politikalarının olduğuna dikkat çekerek, “Bodrum, dünyanın ve Türkiye’nin göz bebeği bir yer. Gündemde sürekli ‘Bodrum pahalı’ algısı var.” açıklamasında bulundu.

Plaj İşletmelerindeki Hizmet Çeşitliliği

Özel plaj işletmelerinde giriş ücretleri ve hizmetler arz-talep dengesine göre değişkenlik gösteriyor. Bazı işletmeler sadece giriş ücreti alırken, bazıları harcama zorunluluğu getiriyor. İçeride şezlong, şemsiye, yeme-içme hizmetleri gibi imkanlar sunuluyor.

Yüksek Fiyat Aralıkları

Hamburger ve lahmacun gibi yiyeceklerin fiyatları da işletmeler arasında değişkenlik gösteriyor. Bir hamburgerin fiyatı 450 TL ile 1000 TL arasında değişirken, lahmacun fiyatları 100 TL ile 1000 TL arasında seyrediyor.

Rezervasyon Bekleyen Odalar

Bayramda Bodrum’un tatilcileri ağırlamaya hazır olduğunu belirten Şahin, otellerdeki konaklama ücretlerinin 1000 TL’den başlayıp 1000 euroya kadar çıktığını ifade etti. Hala rezervasyon bekleyen odalar bulunduğunu ve plan yapmayanları Bodrum’a davet etti.

Kaynak: Haberler.com

İlgili Yazılar