Malatya Güncel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Netflix’e Fiona Harvey’den 170 Milyon Dolarlık Dava

Netflix’e Fiona Harvey’den 170 Milyon Dolarlık Dava

haberci haberci -

Fiona Harvey, Baby Reindeer Dizisindeki Takıntılı Karakter Nedeniyle Netflix’e Dava Açtı

‘Netflix’te milyonlarca kişinin izlediği Baby Reindeer dizisinde takıntılı Martha karakterine ilham veren Fiona Harvey, Netflix’e 170 milyon dolarlık dava açtı. Gerçek hayattaki Martha olarak ünlenen Harvey, Netflix dizisinin gerçekleri çarpıttığını ve kendi itibarını karaladığını belirtti.

Dizi, İskoç Yazar Richard Gadd’ın Hayatından Esinlenmişti

35 yaşındaki İskoç yazar Richard Gadd’ın kendi hayatından ilhamla yarattığı ve başrolünde oynadığı Baby Reindeer, bu yılın en büyük çıkış yapan dizilerinden biri oldu. Dizi, yazar ve peşindeki takıntılı hayranını konu alıyor.

Fiona Harvey’nin İddiaları

Harvey, davanın metninde “Davalılar dünyada 50 milyondan fazla kişiye Harvey hakkında sürekli yalanlar söyledi. Onun iki kere hüküm giymiş takipçi bir sapık olduğunu, 5 yıl hapis cezası aldığını ve Gadd’a cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiler. Bu gerçekten daha iyi bir hikayeydi ve daha iyi hikayeler para getirir” ifadelerine yer verdi.

İtibarını ve Hikayesini Korumak İstiyor

Harvey, Netflix’in Gadd’ın hikayesini doğrulamak için hiçbir şey yapmadığını ve itibarını görmezden geldiğini iddia ediyor. Harvey ayrıca, Gadd’a gönderilen e-posta, sesli mesaj ve mektup iddialarını da reddetti.

Netflix ve Richard Gadd’ın Savunması

Netflix, Richard Gadd’ın kendi hikayesini savunma hakkını destekleyeceğini ve kararlı bir savunma yapacağını açıkladı. Gadd ise “Sapıkça takip edildim ve ağır istismara uğradım. Yine de sanat ekseninde var olmak ve hikayenin dayandığı insanları korumak istedik” sözleriyle duruşunu ifade etti.

İlgili Yazılar